روش ساخت

2018-04-10 15.22.00
1000

روش ساخت تایل ها

– محصولات سمنت تایل هم توانایی کار شدن در دیوار و هم در کف را دارا می باشند. ابعاد تایل های تولیدی مربع شکل ۲۰ در ۲۰ سانتی متر و ضخامت ۱۶ میلیمتر و ابعاد تایل های ۶ ضلعی ۲۳ در ۲۰ سانتی متر با ضخامت ۱۶ میلیمتر می باشدو.

– تایل ها با استفاده از قالب های فلزی بسیار مقاومی که توانایی تحمل فشار بالای ۱۵۰ بار برای تایل های ۲۰ در ۲۰ سانتی متر و ۲۰۰ بار برای تایل های ۲۵ در ۲۵ سانتی متر را داشته باشند , ساخته می شوند.

– می توان گفت در کیفیت تایل دست ساز, قالب رنگ مهمترین نقش را دارا می باشد. کیفیت خطوط نشان دهنده هنر سازنده قالب بوده است. قالب های رنگ در سمنت تایل با استفاده از نوار های فلزی بسیار نازک که با مهارت بسیار بالا به هم جوش داده شده اند ساخته می شوند.

– تایل ها از ترکیب ۳ لایه مختلف که در ادامه توضیح داده می شود ساخته می شوند.

۱) لایه رنگ : این لایه شامل سیمان سفید , پودر سنگ مرمر و رنگدانه های معدنی اروپایی بسیار با کیفیت می باشد که با نسبت های بسیار دقیق ترکیب شده اند و در رنگ های مختلف در قالب رنگ توضیح داده شده به دقت ریخته می شوند. این لایه بیشترین تاثیر را در زیبایی و مقاومت سایشی سمنت تایل دارا می باشد. زیبایی و بدون خطا بودن تایل نشان دهنده هنر استاد کار می باشد که بدون لرزش دست توانسته هر رنگ را به دقت در قسمت مخصوص آن بریزد. ضخامت این لایه در حدود ۴ میلی متر می باشد.

۲) لایه سیمانی : این لایه از ترکیب سیمان و ماسه نرم تشکیل شده است که در پشت لایه ی رنگ جهت مستحکم شدن تایل ریخته می شود.

۳) لایه بتنی : این لایه شامل یک ترکیب متخلخل است که جهت چسبندگی تایل در هنگام نصب به دیوار و کف ریخته می شود.

– پس از ریخته شدن ۳ لایه ی گفته شده در بالا تایل در زیر فشار ۱۵۰ بار قرار می گیرد تا به استحکامی مثال زدنی برسد.

– تایل ها تحت دو واکنش متفاوت برای کسب استحکام قرار می گیرند. واکنش اول به دلیل قرار گرفتند زیر فشار بالا شکل می گیرد و واکنش دوم در پروسه ی عمل آوری بتن شکل می گیرد.

– جهت عمل آوری محصولات پس از پرس ۷ روز در آب قرار می گیرند تا به مقاومت نهایی خود برسند و به همین دلیل است که تولید این محصولات دست ساز یک پورسه طولانی می باشد.

– پس از عمل آوری تایل ها و تکمیل پروسه ی خشک شدن آنها سطح آنها با مواد مخصوص ضد اب می گردند و در کارتن های مشخص بسته بندی شده و به دست مشتری می رسند.