طریقه ساخت و نگهداری

اجرا بر روی دیوار :

جهت اجرا بر روی دیوار ابتدا سطح دیوار را از هر گونه خاک و آلودگی تمیز نمایید.

با استفاده از چسب کاشی تک جزیی از یک برند معتبر مطابق دستور العمل درج شده بر روی کاتالوگ شرکت تولید کننده آن , تایل ها را در محل مورد نظر بچسبانید. تنها توجه نمایید بدلیل دست ساز بودن تایل ها ممکن است اختلاف ضخامت بین تایل ها وجود داشته باشد که در هنگام چسباند تایل ها باید به این موضوع توجه شود.

محصولات تولیدی به صورت پیش فرض با استفاده از ماده مناسب ضد آب شده اند در نتیجه می توانید پس از مدت زمان گفته شده در دستورالعمل چسب کاشی به بند کشی آنها بپردازید و و حتما بلا فاصله با استفاده از گونی , ملات بند کشی اضافی روی تایل ها را به سرعت تمیز نمایید.

می توان به جای استفاده از چسب کاشی از ملات مانند نصب سنگ استفاده نمود , همچنین برای نصب نما می توان پشت تایل ها را اسکوپ نمود.

در صورت علاقه می توان با استفاده از رزین سنگ از برند معتبر و به صورت ANTI UV یا رزین دو جزیی پلی یورتان سطح تایل ها را به حالت WETLOOK تبدیل نمود. البته باید توجه نمود سطح تایل نباید با مواد آب گریز قبل از اعمال رزین مقاوم شده باشند.

اجرا بر روی کف :

جهت اجرای Cement Tile ها بر روی کف می توان از گروت اپوکسی یا چسب سرامیک یا ملات سیمانی که بهتر است با چسب بتن میکس شده باشد استفاده نمود. اجرای تایلها در کف همانند سنگ یا سرامیک می باشد. سپس همانند قسمت اجرا بر روی دیوار عمل نمایید.

اگر می خواهید بعد از اجرا سطح را ساب بزنید بهتر است تایل ها به صورت خام بدست شما برسد و پس از اجرای بند کشی با مشاوره با ساب زن ماهر لقمه با گرید مناسب محصول شما انتخاب گردد و سپس اقدام به ساب یا پولیش تایل ها نمایید. پیشنهاد ما برداشتن یک لایه ی ۰.۱ میلیمتری از سطح تایل ها و براق نمودن انها با واکس پولیش از برند معتبر می باشد. پس از انجام پولیش می توان با استفاده از ماده ضد اب کننده مناسب مطابق دستور العمل اجرایی درج شده بر روی کاتالوگ آن , سطح را در مقابل نفوذ آب به حداکثر مقاومت برسانید.

در صورت علاقه می توان با استفاده از رزین دو جزیی پلی یورتان یا رزین اپوکسی سطح تایل ها را به حالت WETLOOK تبدیل نمود و مقاومت سایشی آنها را افزایش داد. البته باید توجه نمود سطح تایل نباید با مواد آب گریز قبل از اعمال رزین مقاوم شده باشند.