سوالات متداول
آیا کاشی سیمانی محصولی جدید است؟
خیر کاشی های سیمانی دارای محصولی با ۴ قرن قدمت است که اولین بار در اسپانیا تولید شده است. در لینک زیر می توانید مختصری از تاریخچه آن را مطالعه نمایید.
آیا این کارها دارای لعاب می باشند؟
خیر کاشی های سیمانی دارای لعاب نمی باشند. این کاشی ها بر خلاف کارهای لعابی که دارای یک لایه نازک لعاب می باشند دارای ضخامت لایه رنگ می باشند. به همین سبب این محصول از دوام بالاتری برخوردار هستند. ضخامت لایه رنگ به این کارها همانند سنگ قابلیت پولیش می دهد.
آیا این این کارها مشابه کاشی های چاپی می باشند؟
خیر همانطور که گفته شد کاشی های سیمانی دارای یک لایه ضخیم رنگی می باشند. برخلاف کاشی های چاپی که رنگشان به مرور زمان از بین می رود , رنگ این کارها به هیچ وجه ساییده یا از بین نمی رود. در اسپانیا کارهایی هستند با قدمت بالای ۱۰۰ سال که کاملا سالم هستند.
آیا این کاشی ها به صورت صنعتی تولید می شوند؟
خیر این کارها کاملا دست ساز می باشند. پروسه تولید کاشی های سیمانی پس از گذشت چند قرن هنوز به سبک قدیم انجام می شود. دلیل اختلاف قیمت این کارها نسبت به کارهای صنعتی همین موضوع زمان بر بودن تولید آنها می باشد.
کارها موجود می باشند یا باید تولید شوند ؟
طرحهای قرار گرفته در سایت همگی به صورت سفارشی به تولید می رسند. دلیل خاص بودن این کاشی ها تنوع بالای طرح و رنگ آنها می باشد. به همین دلیل اغلب تولید این کارها به صورت سفارشی صورت می گیرد. البته گاهاً برخی از کارها در متراژهای محدود داخل انبار موجود می باشند.
نصب کاشی های سیمانی به چه صورتی می باشد ؟
نصب کاشی های سیمانی همانند کاشی های معمولی با چسب کاشی انجام می شود. تنها تفاوت این است که به دلیل ابعاد کوچک تر نصب باید با دقت بیشتری انجام گیرد در زیر می توانید برگه طریقه نصب و نگهداری کاشی های سیمانی را دانلود و مطالعه نمایید.
آیا کاشی های سیمانی را می توان در کنار سنگ یا آجر کار کرد ؟
بله کاشی های سیمانی به دلیل کنج های ۹۰ درجه ( برخلاف کاشی های عادی ) در کنار سنگ , پارکت یا آجر ترکیبی بسیار زیبا ایجاد می کنند.
آیا می توانند در محیط های مرطوب مانند حمام استفاده شوند ؟
بله کاشی های سیمانی به دلیل ذات بتنی در کنار آب عملکرد بسیار خوبی دارند ( همانند مخازن یا سد های بتنی ) و در حمام , سرویس بهداشتی یا فضای استخر قابل استفاده می باشند.
آیا می توان در فضاهای بیرونی نیز از آنها استفاده نمود ؟
بله کاشی های سیمانی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی می باشند. این کاشیها را به راحتی می توان در نما یا تراس یا فضاهای مشابه استفاده نمود.
این نوع از کاشیها در چه فضاهایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ؟
کاشی های سیمانی به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و شرایط جوی در فضاهای گوناگونی همانند رستورانها و فضاهای عمومی , فروشگاه , لابی و راهرو , حمام و سرویس بهداشتی , آشپزخانه و بین کابینت , روی کانتر , تراس و روف گاردن و فضاهای دکوراتیور همانند راه پله , اتاق تلوزیون , دور اسانسور , پشت شلف و … استفاده نمود .
ابعاد و ضخامت این کاشی ها به چه صورتی است ؟ آیا تست های فنی انجام شده است ؟
کاشی های سیمانی در حالت طرحدار مربع ۲۰ در ۲۰ سانتی متر می باشند. در حالت طرحدار ۶ضلعی نیز ۲۳ در ۲۰ سانتی متر می باشند. اما در حالت تک رنگ دارای طرح های متفاوتی می باشند. ضحامت تمامی کار ها حدود ۱۶ میلیمتر است اما تولید با ضخامت ۹ میلیمتر جهت دیوارها نیز امکان پذیر می باشد و از لحاظ وزنی در هر متر مربع برای ضخامت ۱۶ میلیمتر حدود ۳۳ کیلوگرم و برای ۹ میلیمتر حدود ۲۰ کیلوگرم می باشد. تمام تست های فنی توسط پژوهشگاه رازی انجام شده است که از لینک زیر می توانید دریافت نمایید.
نظافت این کاشی ها به چه صورتی انجام می گیرد ؟
نظافت این کاشی ها برای دیوار پس از اجرا به راحتی مشابه کاشی ها ساده انجام می شود. فقط باید دفت نمود از جرمگیر های اسیدی به هیچ وجه جهت نظافت استفاده نشود.
آیا می توان آنلاین سفارش داد ؟ طریقه ارسال به چه صورتی است ؟
شما از طریق واتس می توانید سفارش خود را ثبت نمایید. ارسال به تمام نقاط کشور از طریق اصفهان بار یا باربری وطن انجام می شود. در لینک زیر طریقه سفارش و ارسال توضیح داده شده است. کارها همگی در بسته های همراه با نایلون حباب دار ارسال می گردند.
آیا کارها قابلیت تغییر رنگ بندی یا طرح را دارند ؟
کارها قابلیت تغییر رنگ بندی را دارا می باشند. شما می توانید طرح را با کد رنگی اخصاصی برای هر قسمت برای ما ارسال نمایید و ثبت سفارش انجام دهید. برای طرح سفارشی باید قالب طرح ساخته شود که هزینه ی سخت قالب پس از تایید طرح به شما گفته می شود.
طول عمر کاشی های سیمانی به چه صورتی است ؟
نمونه هایی از کاشی های سیمانی با طول عمر بالای صد سال در سراسر جهان موجود می باشد. در صورت نگهداری صحیح این کارها بدلیل وجود ضخامت لایه رنگ طول عمر بسیار بالای مشابه سنگ می توانند داشته باشند.